۲۵ مهر ۱۳۹۸
مهر ۲۵, ۱۳۹۸

جراحی بینی ترمیمی

مهر ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی با هدف اصلاح ایرادات ایجاد شده در جراحی بینی اولیه یا از بین بردن مشکلاتی که در عمل قبلی اصلاح نشده انجام خواهد شد. این مشکلات معمولا بر اثر کم تجربگی جراح بینی یا استفاده نادرست از تکنیک های جراحی و یا پاسخ نامتناسب بافت بینی پدید می آید. ( متخصص گوش و حلق و بینی )


در جراحی بینی ترمیمی مشکلات زیر اصلاح خواهد شد:

بیش از حد کوچک شدن بینی
بیش از حد سر بالا شدن بینی ( بینی خوکی )
بروز مشکلات تنفسی
اصلاح ایرادات باقی مانده از جراحی بینی اولیه چون قوز، انحراف و غیره

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی

معمولا برای انجام جراحی بینی ترمیمی باید یک سال از عمل بینی اولیه گذشته باشد. در این مدت تورم بینی از بین رفته و ایرادات بینی به طور کامل مشخص خواهد شد؛ چه بسا برخی از مشکلات تنها به دلیل ورم بینی می باشد. به طور مثال در برخی موارد ممکن است سوراخ های بینی بر اثر وجود تورم نا متقارن باشند در حالیکه بعد از این مدت و با فروکش کردن تورم این مشکل خود به خود بر طرف می شود.

لازم به ذکر است در برخی موارد که بینی مشکلات چندانی ندارد، در صورت تایید و صلاحدید جراح می توان جراحی را بعد از گذشت ۶ ماه انجام داد.

روش های انجام جراحی بینی ترمیمی

این جراحی را می توان به دو صورت باز و بسته انجام داد.

معمولا در مواردی که ایرادات بینی جزئی باشد، جراحی در مطب و با بی حسی انجام می شود. در چنین حالتی جراحی به صورت بسته انجام خواهد شد به طوریکه برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد شده و مجددا به بافت پوست آسیبی نمی رسد.

اما زمانی که مشکلات بینی بسیار آزار دهنده و ملموس باشد ( مانند مشکلات تنفسی ) جراحی به صورت باز و تحت بی هوشی کامل انجام می شود. در این روش برش ها در ناحیه کلوکلا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از استخوان تغییرات اعمال خواهد شد.در این روش دسترسی جراح برای ایجاد تغییر بیشتر است.

انتخاب جراح بینی

انتخاب جراح در جراحی بینی ترمیمی از اهمیت بیشتری برخوردار است. هر بار که جراحی بینی انجام می شود به بافت و ساختار بینی آسیب وارد خواهد شد. بنابراین در صورت انتخاب جراح کم تجربه ممکن است مشکلات جبران ناپذیری پدید آید.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی بینی اولیه پیچیده تر خواهد بود؛ به همین جهت هزینه آن نیز بیشتر است. البته هزینه نهایی پس از معاینه توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.