۲۴ خرداد ۱۳۹۹
خرداد ۲۴, ۱۳۹۹

جراحی بینی شکسته

خرداد ۲۴, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته : شکستگی بینی ممکن است بر اثر عوامل مختلفی همچون برخورد ضربه ، حادثه و تصادف ، زمین خوردن ، سقوط ، ورزش های رزمی و غیره حاصل شود و ظاهر بینی را از حالت طبیعی خارج کند. زمانی که بینی میشکند بیمار باید فوراً به پزشک مراجعه کرده تا نسبت به جا اندازی و درمان آن اقدام شود. هر چه بیمار زودتر نسبت به درمان شکستگی بینی خود اقدام کند نتیجه درمان نیز به مراتب بهتر و طبیعی تر خواهد بود. ( جراح بینی رشت )

از کجا بفهمیم که بینی پس از ضربه دچار شکستگی شده ؟
از لحاظ ظاهری دچار تغییر حالت شده و تیغه بینی منحرف می شود.
بینی خونریزی دارد.
بینی نسبت به لمس حساس می شود.
پس از ضربه بیمار دچار مشکل تنفسی خواهد شد.
پس از ضربه بینی از داخل ، خارج یا هردو سمت متورم می شود.
ممکن است اطراف چشم کبود شود.
علاوه بر موارد ذکر شده ، حتما به جراح و متخصص گوش حلق و بینی مراجعه نمایید تا ایشان با معاینه و تجویز عکسبرداری از شکستگی بینی مطمئن شود.
توجه داشته باشید که اگر یک ماه از شکستگی بینی گذشته باشد ، نمی توان آن را جا انداخت و بیمار به منظور اصلاح آن باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

روش های جراحی بینی شکسته
جا اندازی با روش بسته
معمولا جا اندازی بینی به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. در این روش پس از جا انداختن داخل بینی پانسمان می شود و روی بینی گچ گرفته خواهد شد. پانسمان بینی پس از ۵ روز توسط جراح برداشته خواهد شد.

جا اندازی به روش باز
این روش پس از گذشت ۳ تا ۶ ماه انجام می شود تا ورم داخل بینی به طور کامل برطرف شود و استخوان ها در جای خود تثبیت شده باشند. در این روش جابه جایی استخوان ها باید با دقت کامل انجام شود و استخوان های در جای درست قرار بگیرند.

هزینه جراحی بینی شکسته
برای محاسبه هزینه این جراحی ابتدا بیمار باید تحت معاینه قرار بگیرد و پس از بررسی سی تی اسکن و عکس های گرفته شده از بینی، میزان ایراد بینی مشخص شود و هزینه نهایی با محاسبه دستمزد جراح تعیین خواهد شد.

هزینه بیمارستان یا کلینیک ، هزینه عکسبرداری و آزمایشات مورد نیاز و سایر هزینه های جانبی همچون دارو ها را نیز در نظر داشته باشید.