۲۶ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۶, ۱۳۹۸

عمل جراحی بینی کج

اسفند ۲۶, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

عمل جراحی بینی کج

جراحی بینی کج ( Deviated Nose ) : مهم ترین نکته در زیبایی چهره وجود تقارن و تعادل میان دونیمه راست و چپ صورت می باشد ؛ هر چه میزان تقارن دو نیمه صورت بیشتر باشد ، چهره زیباتر به نظر خواهد آمد.( جراحی بینی در تبریز )

وجود تعادل و تقارن در بینی به عنوان برجسته و چشمگیرترین عضو صورت الزامی می باشد و در صورتی که بینی تقارن نداشته و به یک سمت متمایل شده یا پیچ خورده باشد ، نیاز به جراحی بینی کج دارد.

جراحی بینی کج
علت کجی بینی

کج بودن بینی دو علت دارد :

ممکن است کج بودن بینی در اثر وراثت به فرد منتقل شده باشد.
احتمال دوم اصابت ضربه به صورت و بینی و در نتیجه کج شدن بینی به خصوص سنین رشد نیز وجود دارد.

مشکلات کجی بینی

علاوه بر مشکلات ظاهری که در اثر کج بودن بینی برای افراد ایجاد می گردد ؛ کجی بینی در صورتی که شدید باشد ، می تواند سبب بروز مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی ، خشکی دهان ، خر و پف ، سر درد ، سینوزیت و غیره نیز گردد.
تفاوت انحراف و کجی بینیجراحی بینی کج

انحراف بینی ، در صورت متمایل شدن تیغه میانی بینی به یک سمت رخ می دهد و در صورتی که خفیف باشد ، تاثیری بر روی ظاهر بینی ندارد و حتی ممکن است ، فرد متوجه نشد که دارای انحراف بینی است ؛ اما در صورتی که شدید باشد ، علاوه بر مشکلات ظاهری سبب بروز اختلال در عملکرد بینی نیز می گردد.

جراحی انحراف تیغه میانی بینی از داخل ( سپتوپلاستی ) فقط جهت رفع انسداد مسیر تنفس در دسته جراحی های درمانی قرار می گیرد ؛ در صورتی که جراحی بینی کج ( انحراف ظاهر بعلاوه انحراف داخلی ) جزء جراحی های زیبایی یا سپتورینوپلاستی به حساب می آید.
هزینه جراحی بینی کج

به منظور اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی کج ، باید به جراح بینی مراجعه کرد ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی بینی کج در افراد ، مشخص می گردد.