۲۹ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸

عمل دماغ

خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

عمل دماغ

عمل دماغ : اجزایی همچون بینی ، لب ها، چشم ها و غیره صورت افراد را می سازند و چهره افراد در صورتی زیبا خواهد بود که این اجزا با یکدیگر در تناسب باشند. ( جراح بینی اصفهان )

برجسته بودن بینی و محل قرارگیری آن که در وسط صورت است موجب می گردد بینی جلوه زیادی در چهره داشته باشد، بنابراین داشتن ایراد در آن تناسب صورت را بر هم ریخته و موجب نازیبایی فرد خواهد شد.

لازم به ذکر است که اهمیت بینی ، تنها به دلیل تاثیر زیادش در زیبایی نیست بلکه به دلیل اینکه در تنفس فرد نیز نقش دارد بسیار حائز اهمیت می باشد.

کج بودن تیغه بینی یا سپتوم که به آن انحراف بینی نیز گفته می شود، وجود توده هایی به نام پولیپ و شکستگی بینی از ایراداتی هستند که عملکرد تنفس فرد را با اختلال مواجه خواهند نمود.

عمل دماغ روشی است که با انجام آن می توان ایراداتی که در ظاهر بینی و عملکرد آن وجود دارد را رفع نمود.

عمل بینی گوشتی

نوع بینی در نتیجه جراحی زیبایی بینی بسیار موثر می باشد.

بینی ها دارای دو نوع گوشتی و استخوانی هستند که میزان ضخامت استخوان ها و پوست عامل تعیین کننده در نوع بینی می باشند.

بینی های گوشتی از پوست ضخیمی ساخته شده اند و میزان ضخامت استخوان ها و غضروف های آن ها ضعیف می باشد، در صورتیکه بینی های استخوانی غضروف های محکمی داشته و پوست آن ها نازک می باشد.

جراحی بینی گوشتی به دلیل ویژگی های ساختاری آن سخت تر از جراحی بینی استخوانی است.

نتیجه عمل دماغ

نتیجه نهایی عمل دماغ به طور کلی به فرم فانتزی یا طبیعی می باشد.

در جراحی یبنی طبیعی ایرادات بینی رفع می شوند و تغییراتی مانند کوچک شدن زیاد، قوس و سربالا شدن در آن ایجاد نمی گردد.

در جراحی بینی فانتزی علاوه بر از بین رفتن ایرادات بینی ، بینی سربالا و کوچک شده و در آن قوس ایجاد می شود.

با توجه به اینکه در جراحی بینی فانتزی نتیجه جراحی بینی خیلی مشخص می باشد، بیشتر خانم ها متقاضی بینی فانتزی یا عروسکی می باشند.

نکته قابل توجه در فرم دهی بینی این است که بینی های گوشتی قابل جراحی به فرم فانتزی نبوده و تنها می توان آن ها را به فرم طبیعی جراحی کرد.

عوارض عمل بینی

کبودی، وم و التهاب سه عارضه ای هستند که بروز آن ها بعد از جراحی بینی شایع بوده و با گذر زمان رفع خواهند شد، ولی چنانچه در انتخاب جراح بینی خود دقت نکنید امکان دارد ایرادات بینی تان به طور کامل رفع نشده و برای برطرف نمودن آن ها نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشید.