۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰

لابیاپلاستی

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰ ۰ دیدگاه

لابیاپلاستی

شاید برایتان سوال باشد که ” لابیاپلاستی چیست ” ؛ به لبه های ناحیه تناسلی بانوان اصطلاحا ” لابیا ” یا ” لبیا ” می گویند. اندام تناسلی زنان از دو لابیای خارجی و داخلی تشکیل شده است ، در واقع دهانه ورودی واژن توسط لابیای داخلی ” لابیامینور ” احاطه شده و لابیامینور نیز توسط لابیاهای خارجی یا همان لابیاماژور پوشیده شده است. ( متخصص زنان تهران )

حال این که در اغلب بانوان لابیامینورها بزرگ تر از حد نرمال بوده و از لابیاماژور بیرون می زند.

این امر برای بسیاری از خانم ها ناخوشایند است و تمایل دارند که لابیامینور آن ها کوچک شده و به طور کامل درون لابیاماژور قرار بگیرد.

به منظور عملی سازی این درخواست ، عمل جراحی لابیاپلاستی مطرح می گردد که انجام آن در صلاحیت جراح و متخصص زنان می باشد.

صحبت های دکتر دادگر متخصص زنان تهران ، درباره عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی زنانه است که با هدف تغییر سایز ، ایجاد تقارن و حذف قسمت های تیره و چروک خورده لابیامینور انجام می پذیرد.

در واقع به کمک عمل لابیاپلاستی ؛ جراح معالج ، بخش های اضافه لابیامینور را بریده و اندازه آن را کوچک می کند.

برای انجام این کار ، تکنیک های متفاوتی وجود دارد که بنا به تیپ لابیاها ( اندازه و شکل آن ها ) ؛ تکنیک متناسب با آن ، قابل اجرا می باشد.
لابیاپلاستی در دختران باکره

همانطور که متوجه شدید عمل لابیاپلاستی بر روی ناحیه خارجی اندام تناسلی خانم ها انجام می شود و هیچ گونه اثری بر واژن و بکارت نخواهد داشت ؛ لذا دختران باکره نیز می توانند تجربه عمل لابیاپلاستی را داشته باشند.

لابیاپلاستی
سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

بهترین زمان برای انجام این عمل زیبایی ، بازه سنی ۲۰ تا ۵۵ سال می باشد ، زیرا ممکن است در برخی از افراد قبل از ۲۰ سالگی هنوز لابیاها به طور کامل رشد نکرده باشد ؛ همچنین پس از ۵۵ سال نیز فرآیند بازسازی و ترمیم جراحت کندتر می شود و افرادی که بالای این سن قصد اقدام برای عمل لابیاپلاستی را دارند ، باید حتما آزمایشات لازم را پیش از عمل انجام دهند.
انواع روش های عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی طبق سه روش زیر قابل اجرا است که بسته به نیاز بیمار و تصمیم جراح متخصص انتخاب می شود :

لابیاپلاستی با تیغ جراحی : استفاده از تیغ جراحی به منظور حذف بخش های اضافه لابیامینور در عمل لابیاپلاستی یک روش کلاسیک و قدیمی و البته کاملا تهاجمی می باشد.
لابیاپلاستی با لیزر : در این روش ، عمل بریدن لابیامینور توسط لیزر انجام می گیرد.

به دلیل بهره وری از تکنولوژی لیزر در این روش ، این امکان وجود دارد که در همان لحظه انعقاد خون رخ داده و در پی آن ریسک خونریزی بسیار کاهش یابد.

بنابراین از روش لابیاپلاستی با لیزر ، به عنوان یک جراحی کم تهاجم و سرپایی یاد می شود.

همچنین لازم به ذکر است که دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه بوده و معمولا بیمار می تواند یک روز بعد از عمل لابیاپلاستی به محل کار خود بازگردد.

لابیاپلاستی به روش سافتنینگ : سافتنینگ روشی بدون جراحی و غیرتهاجمی است و فقط برای لابیاهای تیپ یک ( لابیاهای یک سانتی یا کوچکتر ) کاربرد دارد که طی آن لبه های لبیامینور تراشیده می شود.

از این تکنیک برای از بین بردن سیاهی لابیامینور و تغییر شکل آن استفاده می کنند.

لابیاپلاستی
آیا عمل لابیاپلاستی درد دارد ؟

بسیاری از بانوان از انجام عمل لابیاپلاستی ، واهمه دارند و آن را یک جراحی دردناک تلقی می کنند.

در این جا باید خاطر نشان نمود که چنانچه به منظور انجام عمل لابیاپلاستی ، نسبت به انتخاب جراح و متخصص زنان دقت خود را بکار گیرید ، قاعدتا دردی در حین انجام این عمل احساس نخواهید کرد.

خانم دکتر مژگان سادات دادگر بهترین جراح و متخصص زنان تهران ، با بهره وری از جدیدترین متدها و تکنیک های عمل لابیاپلاستی ، انجام بدون درد این عمل جراحی را میسر ساخته اند ؛ از این رو شما همراهان گرامی می توانید با خیالی آسوده جهت انجام مطلوب این جراحی به مطب ایشان رجوع فرمایید.
آیا عمل لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

عمل لابیاپلاستی ؛ از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) مورد تایید واقع شده و جزو اعمال جراحی ایمن به شمار می رود.

به طور کلی عمل لابیاپلاستی ؛ چنانچه توسط بهترین جراح و متخصص زنان که در انجام اعمال زیبایی واژن از تبحر و توانمندی لازم برخوردار باشد ، انجام پذیرد ، نه تنها خطر یا عارضه ای به دنبال نخواهد داشت بلکه سبب کسب نتایج ایده آل از این عمل شده و رضایت از عملکرد جنسی را برای فرد و شریک جنسی وی به دنبال خواهد داشت.

اما به هر حال این عمل جراحی نیز همانند سایر جراحی ها ممکن است عوارضی در پی داشته باشد که متاسفانه این اتفاق با عدم انتخاب صحیح جراح ، تشدید می یابد.

لابیاپلاستی
عوارض لابیاپلاستی

در ذیل به مهم ترین عوارض لابیاپلاستی اشاره شده است :

افراد بعد از عمل لابیاپلاستی ؛ ممکن است حداکثر تا ۷۲ ساعت در موضع عمل ، احساس درد و سوزش داشته باشند.

بروز تورم در لبه های بخش بیرونی اندام تناسلی از دیگر عوارض رایجی است که بعد از این عمل جراحی ممکن است پدید آید و به طور کلی مسئله نگران کننده ای نیست.

پزشک معالج ، داشتن مقاربت جنسی را تا چند وقت برای افرادی که عمل لابیاپلاستی انجام داده اند ، محدود می کند ؛ لذا در صورتی که پیشتر از موعد تعیین شده ، رابطه جنسی اتفاق بیفتد فرد درد شدیدی را در حین آن تجربه خواهد کرد.

از دیگر عوارضی که بعد از لابیاپلاستی به ندرت ممکن است رخ دهد ، باز شدن بخیه ها می باشد ؛ توجه داشته باشید که یکی از علل بروز این عارضه ، عدم مهارت جراح است.

از متقارن نشدن لابیاها نیز می توان به عنوان یکی دیگر از عوارض احتمالی عمل لابیاپلاستی اشاره نمود که این مسئله نیز در صورتی اتفاق خواهد افتاد که جراح از مهارت کافی برخوردار نباشد.
هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر بیشتر از لابیاپلاستی با تیغ جراحی می باشد. همچنین بکار گیری هر یک از تکنیک های فوق نیز می تواند در تعیین هزینه نهایی موثر باشد ؛ لذا برای اطلاع از قیمت عمل لابیاپلاستی لازم است به پزشک مد نظر خود مراجعه نمایید.

پزشک متخصص ؛ پس از انجام معاینات و تشخیص تیپ لابیا ، هزینه نهایی را به شما اعلام خواهد نمود.