۲۶ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۶, ۱۳۹۸

مصرف ویتامین دی برای مقابله با کرونا چقدر باید باشد

اسفند ۲۶, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

مصرف ویتامین دی برای مقابله با کرونا چقدر باید باشد

با توجه به انتشار اخبار و پیشنهادهای متنوع درباره مصرف مکمل‌های ویتامین دی برای تقویت سیستم ایمنی در مبارزه با ویروس کرونا ، انجمن متخصصین غدد درون ریز و متابولیسم دستورالعمل کوتاهی دراین باره ارائه کرد.


بعد از شیوع ویروس کرونا در روزهای گذشته توصیه‌های متفاوتی درباره مصرف ویتامین دی برای افزایش ایمنی بدن در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شده است و برخی از مصرف خودسرانه ویتامین دی در روزهای اخیر ابراز نگرانی کرده‌اند.
بیشتر بخوانید هر آنچه که حتما باید درباره ویتامین دی بدانید

به همین دلیل انجمن متخصصین غدد درون ریز و متابولیسم دستورالعملی برای مصرف ویتامین دی ارائه کرده است. به گزارش ایسنا در این دستورالعمل آمده است:« در این شرایط بحرانی، به هیچ وجه نیازی به اندازه‌گیری آزمایشگاهی سطح سرمی ویتامین دی نیست. در صورتی که طی چند ماه گذشته، در حال مصرف یک عدد ویتامین دی پنجاه هزار واحدی در ماه بوده‌اید، به همین صورت ادامه دهید: یعنی یک عدد ویتامین دی پنجاه هزار واحدی در ماه. این توصیه برای کودکان دو تا ۱۲ سال به میزان یک عدد ویتامین دی پنجاه هزار واحدی هر دو ماه یک بار است. در غیر این صورت، بدون نگرانی، فعلا برای مدت چهار هفته آینده هفته‌ای یک عدد ویتامین دی پنجاه هزار واحدی مصرف کنید.» بیشتر بخوانید پرسشها و پاسخهای مهم درباره کرونا
در پایان این دستورالعمل با تاکید بر این که در خصوص ویروس کووید ۱۹ ناشناخته‌ها بسیار است بر لزوم پیگیری پیشنهادات پزشکی و بهداشتی از انجمن‌های علمی مربوطه اشاره شده است.