۱۳ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۱۳, ۱۳۹۹

میکرونیدلینگ

فروردین ۱۳, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

تکنیک میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ که موجب تحریک کلاژن سازی شده و هدف از انجام آن بهبود عملکرد و ظاهر پوست می باشد یک نوع روش تحریک مکانیکال در جهت ترمیم آسیب های ساختاری پوست است که در نهایت به بازسازی بافت های تغییر یافته و آسیب دیده منجر می گردد. ( جوانسازی پوست در اصفهان )

عملکرد میکرونیدلینگ چگونه است؟
در این روش میلیون ها میکروکانال در لایه درم و اپیدرم پوست توسط سوزن های بسیار ظریف و ریز ایجاد می گردد. با وارد شدن سوزن به این لایه ها انتشار فاکتورهای رشد از پلاکت های خونی و فیبروپلاست ها افزایش می یابد که این فرآیند در نهایت منجر به افزایش تولید الاستین و کلاژن به وسیله فیبروپلاست ها می شود. همچنین کراتینوسیت ها به محل نیدلینگ انتقال یافته و در آنجا تکثیر پیدا می کنند که این امر ضخامت اپیدرم را افزایش خواهد داد.

لازم به ذکر است که میزان نفوذ سوزن به درون پوست در این روش باید به اندازه ای باشد که در آن خونریزی های ظریف درون پوستی ایجاد نماید.

در روش میکرونیدلینگ اپیدرم سوراخ گردیده اما به هیچ عنوان تخریب نمی شود لذا اپی تلیال طی زمان کمی بازسازی شده و به همین دلیل دوران نقاهت بعد از آن بسیار کوتاه خواهد بود.

تکنیک میکرونیدلینگ چه مزایای دارد؟
از جمله مزایای بیشمار این روش می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

قابل استفاده برای تیپ های پوستی مختلف
افزایش فاکتورهای رشد، الاستین و کلاژن
کاهش ریسک اسکار پوستی
دوره نقاهت کوتاه مدت
ایمن و دارای ریسک پایین
بسته شدن بسیار سریع کانال های به وجود آمده
افزایش ضخامت اپیدرم
نحوه انجام میکرونیدلینگ
درماپن وسیله ای است که از آن برای انجام میکرونیدلینگ بهره گرفته شده و کارتریج آن که برای هر شخص جداگانه می باشد دارای سوزن های متعدد می باشد که بعضاً ۱۲ تا ۴۲ تایی است.

ساختار این دستگاه به گونه ای است که می توان عمق نفوذ و سرعت آن را با توجه به هر منطقه صورت تنظیم نمود.

دکتر آتسا اقبال نژاد برای انجام این روش ابتدا با استفاده از کرم های مخصوص اقدام به بی حس نمودن موضع مورد نظر نموده و سپس سوزن ها را با ضربات و سرعت ملایم به لایه اپیدرم پوست وارد کرده و به این ترتیب موجب تحریک فیبروپلاست های پوست و همچنین تخریب کلاژن های فرسوده می شود.

نتایج درمانی این روش عبارتنداز:
سفت شدن و لیفتینگ پوست
از بین رفتن چاله های پوستی
ضخیم شدن پوست های نازک
از بین رفتن لک ها و جای جوش
جمع شدن و بسته شدن منافذ باز پوست
درمان جوش های سرسیاه
رفع گودی و تیرگی زیر چشم